Oddział PTTK w Jaworznie po raz kolejny zorganizował Mistrzostwa Szkół miasta Jaworzna w slalomie gigancie pod honorowym patronatem prezydenta miasta Jaworzna. Zawody odbyły się w Istebnej na stoku Złoty Groń w dniu 5 lutego 2020 roku. Do imprezy zgłoszono 256 osób, a na liście startowej znalazło się 225 zawodników podzielonych na 10 kategorii wiekowych z 18 szkół podstawowych i 6 szkół ponadpodstawowych. Istebna przywitała nas prawdziwą zimą śnieżną i mroźną, niestety nadmiernie wiejący wiatr na górze powodował czasowe wyłączanie wyciągu kanapowego. Organizatorzy podjęli decyzję o przestawieniu slalomu w rejon dolnej stacji wyciągu. Ok. południa pogoda się ustabilizowała zaświeciło nam słońce i uczestnicy po ukończeniu zawodów mogli już w pełni korzystać z uroków narciarstwa. Organizatorzy zadbali o ciepły posiłek na stoku w postaci pieczonych kiełbasek wraz z herbatą. Zawody przebiegły sprawnie i bezwypadkowo.

Wyniki indywidualne zawodów w kategoriach:

Wręczenie statuetek, dyplomów i nagród w kategoriach indywidualnych odbyło się na stoku na przygotowanym podium, a dekoracja i wręczenie pucharów i dyplomów w kategorii drużynowej szkół zaplanowane zostało na 12 lutego 2020 r. w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Wyniki drużynowe szkół:

Podczas ceremonii wręczenia nagród i dyplomów na stoku podziękowaliśmy wszystkim sponsorom: Wydziałowi Kultury i Sportu UM w Jaworznie, MCKiS w Jaworznie, Tauronowi PE SA, a zwłaszcza Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej w Jaworznie za udzielenie pomocy przy organizacji tegorocznych zawodów, co pozwoliło nam zorganizować zawody na wysokim poziomie.

Zapraszamy na kolejne zawody w przyszłym roku.

 Z turystycznym pozdrowieniem